Çalışma Saatleri : Pzt - Cuma : 09:00 - 18:00

Levent Sütçügil

Psikiyatri Uzmanı

Hakkında

1995 yılında Tıp Doktoru, 2003 yılında psikiyatri uzmanı olmuştur. 2005-2011 yılları arasında GATA Psikiyatri Anabilim Başkanlığında Öğretim Üyeliği görevinde bulunan Sütçigil, 2010 yılında Doçent ünvanını almıştır.

Akademik çalışmalarını ağırlıklı olarak ilaç dışı tedaviler olan psikoterapiler üzerine yürütmekte olan Sütçigil, Ankara Üniversitesi’nde Sn. Prof. Dr. Yıldırım B. DOĞAN’dan  Grup Psikoterapi eğitimi  Sn. Dr. Elif Ülkü GÜRIŞIK‘tan Psikanalitik Psikoterapi eğitimi ve süpervizyonu, Sn. Prof. Dr. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

2010-2011 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania Üniversitesi’nde bulunan Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Tedavi ve Araştırma Bölümü’nde konuk Profesör (Visitor Professor) olarak çalışan Sütçigil, Obsesif Kompulsif Bozukluk ve Travma Sonrası Stres Bozuklukları için kendisinin geliştirdiği ve yapılandırdığı tedavileri bulunan Prof. Edna Foa ile çalışma imkanı bulmuştur.

Sekiz yıldan uzun bir süre GATA Uyku Araştırmaları Laboratuarında Sn. Prof. Dr. Hamdulah AYDIN ile birlikte Uyku Araştırmalarına katılmıştır. Kronik insomniayla (uykusuzlukla) ilgili araştırmalar gerçekleştirmiş ve uykusuzluğun tedavisiyle ilgili birçok Ulusal Uyku Kongresinde kurslar düzenlemiştir.

Biri yurtdışı olmak üzere 10 adet bilimsel kitapta bölüm yazarlığı ve çeviri editörlüğü mevcuttur. 16 tanesi “A Sınıfı (SCI-E)” kapsamında olmak üzere, toplamda 35 Ulusal ve Uluslararası Dergide yayınlanmış bilimsel araştırma makalesi bulunan Sütçigil, 50’den fazla Ulusal ve Uluslararası kongreye konuşmacı ve kurs düzenleyicisi olarak katılmıştır. Halen 3 bilimsel dergide editörlük/danışmanlık yapmaktadır.

2017 yılından beri Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

İletişim Bilgileri

Telefon: +90 342 211 8080 – 1302
Email: levent.sutcigil@hku.edu.tr